AUDITION HOUSE İSTANBUL BU SÜREÇTE NELER YAPAR?

Audition House İstanbul’un en büyük amacı, oyuncunun üstünden oyun dışında kalan her şeyin yükünü almak ve onu oynadığı rolle baş başa bırakmaktır. Stüdyoda herkes bunun için çalışır.

Audition sırasında size oyun verecek kişi oyuncudur. Sizin ritminize uyum sağlar, sahnenin performansını arttırmak için sizinle iş birliği yapar.

Işık ve kamera açısı, sizden en iyi görüntüyü alacak şekilde ayarlanır.

İstediğiniz kadar tekrar alabilirsiniz. Dilerseniz çektiğiniz sahneyi büyük ekranda izleyip, gerek oyunla gerek görüntünüzle ilgili düzeltmeniz gereken kısımlara kendiniz karar verebiliRsiniz.

Stüdyoyu ihtiyacınıza uygun kullanmanız için birçok seçenek hazırladık. İhtiyacınız olanı seçebilir ya da bize yeni önerilerle gelebilirsiniz.

Sizden istenen role önceden hazırlanmak isterseniz oyuncu koçumuzla çekimden önce buluşup çalışabilirsiniz.

Saç makyaj kostüm gibi detaylara birlikte karar verebilir siz sadece oynayacağınız karaktere odaklanabilirsiniz.
(Auditionlarda mümkün olan en yalın halinizde olmanız beklenir. Buna yapacağınız küçük dokunuşlar size ilham verebilir.)

Aklımda hiçbir soru kalmasın diyorsanız, televizyonda ve sinemada onlarca işin castını yapmış ve iş birliği içinde olduğumuz cast direktörlerinden danışmanlık alabilirsiniz.

Ya da stüdyoda yalnız kalıp tek başınıza ya da kendinizi yanında iyi hissettiğiniz birinin yardımıyla kendi çekiminizi kendiniz yapabilirsiniz.

Siz nasıl isterseniz, nasıl daha iyi olacaksanız biz öyle şekilleniriz. Stüdyodan içiniz rahat, keyifle ayrılmanızı sağlamak öncelikli hedefimiz. Bunun için neye ihtiyacınız varsa sunmaya hazırız. Başarınızın bir parçası olmak ve yapacağınız işlerde sizi keyifle izlemek için sabırsızlanıyoruz.

AUDITION SEÇENEKLERİ

Stüdyoya çekim saatinizden önce gelip sakin bir ortamda ezberinizin üstünden geçebilir, oynayacağınız karaktere ve sahneye konsantre olabilirsiniz.  Size çekim öncesi rahatlamanız için gerekli ortamı sağlamayı önemsiyoruz. Bu sayede çekime ısınmış halde girersiniz ve çekimde olduğunuz saatleri ezbere veya konsantrasyona harcamadan, sadece oyununuza odaklanarak daha verimli kullanabilirsiniz.

 

HAZIRIM (40 DAKİKA)

Audition çekeceğimiz sahneye hazır olduğunuzu ve sadece birkaç provanın yeterli olacağını düşünüyorsanız bu seçeneği tercih edebilirsiniz.  40 dakikaya kadar sürer. Birlikte prova alır ve çekime başlarız.

ÇEKİM FİYATI: 600TL

ZAMANA İHTİYACIM VAR (1 SAAT)
Ezber provasına ihtiyaç duyuyorsanız, birden fazla sahne çekmeniz gerekiyorsa, prova süresini uzatmak istiyorsanız veya oynayacağınız karakterin henüz oluşmadığını hissediyorsanız tercih etmeniz gereken programdır. Bu sürede ezberinize yardımcı oluruz, bol bol prova alırız. Çekilen sahneyi izleyip, nelerin eksik ya da iyi olduğuna birlikte karar verip, en iyi performansa kadar çekime devam ederiz.

ÇEKİM FİYATI: 800TL

AUDITIONA OYUNCU KOÇUYLA HAZIRLIK
Sizden istenen sahneye oyuncu koçuyla çalışmak isteyebilirsiniz. Bunun önce stüdyoda bolca sohpet ediyoruz. Böylelikle önce, kaygıdan ve diğer dış etkenlerden soyutlanıyoruz. Sahnenin size veriliş amacını, hakim duygusunu ve sahneyle ilgili sizden neler beklendiğini birlikte tespit edip okuma provaları yapıyoruz.  Karakterin duygusuna yaklaştığınız anda deneme çekimlerine başlıyoruz.  Çektiğimiz sahneleri izleyip nelerin iyi, nelerin değişmesi gerektiğine birlikte karar verip çekime yeniden başlıyoruz. Bu esnada doğru duyguda ve tavırda olmanız için sizi çeşitli tekniklerle yönlendirmeye devam ediyoruz. Bu çalışmayı, her şeyin sizin kendinizi iyi ifade edebilmeniz için düzenlendiği başrolü siz olduğunuz bir set gibi düşünebilirsiniz.

Audition Çekimlerinde oyuncu koçumuz Nihan OKUTUCU’dur. Hakkında bilgi almak için ımdb üzerinden arama yapabilir ya da bizi arayıp tanışmak için randevu oluşturabilirsiniz.

Çalışma için (sahnenin uzunluğuna ve sizin performansınıza göre değişebilir) bize en az 3 saat ayırmanızı isteriz.

KOÇLUK VE AUDITION ÇEKİMİ TOPLAM FİYATI : 2.600TL

Her çekim sonunda çekilen sahnelerden en iyi olduğu düşündüklerimizi büyük ekranda izleyip hangisini seçeceğimize birlikte karar veriyoruz.

Hazırladığımız programları ihtiyacınıza uygun şekilde revize etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.