Kamera Arkasında Kariyer Planlama

ekmKamera Arkasında Kariyer PlanlamaEĞİTİM; İLETİŞİM FAKÜLTESİ, RADYO-TV, SİNEMA, GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİLERİNE ve MEZUNLARINA YÖNELİKTİR. Ay boyunca (ekim)

Etkinlik Detayı

EĞİTİMİN BAŞLAMA TARİHİ: EKİM 2021
EĞİTİM SÜRESİ: 8 Hafta 20 saat
EĞİTMEN: GÜLEN ÇAKIR

EĞİTİM; İLETİŞİM FAKÜLTESİ, RADYO-TV, SİNEMA, GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİLERİNE ve MEZUNLARINA YÖNELİKTİR.
Eğitime katılım için kayıt öncesi mülakat yapılacaktır.

“Kamera Arkasında Kariyer Planlama’ eğitim programında hizmet vermeyi planladığınız sektörün; içinde bulunduğu durum ve koşullarını, çalışmayı hedefleyebileceğiniz birim ve görev tanımlarının sorumluluk alanlarını, bir dizinin nasıl hayata geçirildiğini, ön hazırlık sürecinde hangi aşamalardan geçildiğini ve senaryo üzerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenerek, sette çalışmak için yeterli ön bilgi ve donanıma sahip olacaksınız.”

Eğitim boyunca öğrencilerden set arkasında hangi alanda ilerlemek ve kariyer yapmak istediklerini belirmeleri beklenir. Eğitim sonunda alanına karar vermiş başarılı öğrenciler seçtikleri alandaki profesyonel işlere ve çevrelere yönlendirilecektir.

EĞİTMEN CV’Sİ

1986 doğumlu, Ankaralı’dır. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunudur. Üniversite döneminde eş zamanlı oyunculuk eğitimi alarak, özel tiyatrolarda oynamıştır. Birçok dizi ve filmde reji asistanlığı, reji koordinasyon ve yardımcı yönetmenlik yaptıktan sonra, yapım tarafına geçerek, Gold Film’de Genel Koordinatör Yardımcısı, MF Yapım’da Proje Koordinatörü olarak çalışmıştır.
2018’den beri Show Tv’de Drama Koordinatörlüğü görevini devam ettirmektedir.