Sosyal Medya Danışmanlığı

kasSosyal Medya DanışmanlığıSanatçılar olarak instagramın hayatımızdaki önemi gerçekten nedir? Ay boyunca (kasım)(GMT+03:00)

Etkinlik Detayı

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI
EĞİTİME BAŞLAMA TARİHİ: KASIM 2021
EĞİTİM SÜRESİ:
EĞİTMEN: YELDA ERÇİRO 

Günümüzde her kesimden insanın rahatlıkla kullandığı instagramı biz oyuncular (bazı oyuncular ve sanatçılar) neden kullanamıyor?

Sanatçılar olarak instagramın hayatımızdaki önemi gerçekten nedir? 

Tabiatında göz önünde olmak olan sanatçılık, özellikle de oyuncu gibi üretim nesnesi kendisi olan  sahne sanatçıları için instagram neredeyse dijital cv halini almış durumda. Bugün, instagrama en mesafeli duranımızda bile bir instagram hesabı mevcut. Çoğu sanatçı bu mecrayı samimiyetten yoksun, hatta sahte buluyor. Bir kısmımız içinse “Neden hayatımı paylaşmak zorundayım?” sorusu özgürlük anlayışımızla çatışıyor. Bu paylaşım zorundalığını (!) bireyselliğimize müdahale olarak görüyoruz. Bir kısmımız ise içe kapalı, kendinden beslenen, üreten ve sadece ürettiği ile ön planda olmak insanlarız. Sosyal medya da tıpkı dış dünya gibi bizde kaygı yaratıyor ve istesek de içinde olamıyoruz. 

Peki instagramı kimliğimizden ödün vermeden “takipçi kasmadan” vizyonumuzu ortaya koyarak kaygısızca kullansak ve yeni dünya düzeni içinde cesurca görünür olsak nasıl olur? 

Bu programda, sosyal mecralarda, kimliğimizi özgürce ortaya nasıl koyabileceğimizi konuşuyoruz ve uygulamaya başlıyoruz. 

Program sonunda bireysel randevular oluşturarak hem iç hem de dış mekan fotoğraf çekimlerinizi yapıyoruz. Yeni hesaplarımızda  “kimsek öyle görünmek” için sosyal medya hesaplarımızı birlikte düzenliyoruz. 

DANIŞMAN CV 

Yelda Erçiro Dijital Pazarlama ve Teknoloji alanlarında tecrübeye sahiptir. Kariyeri süresince Global ve yerel birçok büyük markanın e-Ticaret, Dijital Bankacılık, ERP, CRM ve B2B projelerine liderlik etmiştir.

Türkiye’de ve Dünya’da önemli markaların, pazarlama iletişimleri, reklam ve satış stratejilerinin yaratılması, teknoloji alt yapılarının geliştirilmesi üzerine görev yapmakta olup; hizmet vermiş olduğu sitelerin iş hedeflerinin büyütülmesinde ve karlılıklarının arttırılmasında önemli görevler almıştır. 

Hizmet vermiş olduğu alanlarda Türkiye ve Dünyada önemli ödüllere sahip olan Yelda Erçiro, Türkiye’deki lider markaların uluslararası platformlarda En Başarılı Projeler seçilmesini sağlamıştır.

Koçnet, Databul E-business Solution, Leo Burnett firmalarında önemli deneyimlerinin ardından 2008-2016 yılları arasında Dünyanın lider medya satın alma firması olan GroupM’de Search ve Performans Pazarlama Departmanı’nın kurucusu olarak görev almıştır. 

Türkiye’deki ilk Search Marketing Academy’nin yaratıcısı olan Erçiro, Bahçeşehir, Boğaziçi , Kadir Has ve Bilgi Üniversitesi gibi önemli eğitim kurumlarında; Arama Motoru Pazarlaması, E-ticaret & Performans, Dijitalde tüketici eğilimleri ve Data Yönetimi üzerine eğitimler vermiştir/vermektedir.